logo3png

Radom Snooker League to amatorska liga snookerowa przeznaczona dla najlepszych zawodników w regionie radomskim. Czekać na Was będą 3 miesiące ciężkiej, wyrównanej rywalizacji pomiędzy najlepszymi snookerzystami w mieście. W tych rozgrywkach każda bila, każdy punkt, każdy frejm, każdy brejk będą miały niesamowite znaczenie. Do play-off awansują bezwzględnie najlepsi, nie będzie mowy o żadnym przypadku. Jeżeli jesteś gotów przeżyć niesamowite emocje podczas rywalizacji z najlepszymi i nie boisz się wyzwań - zgłoś się! Dobra zabawa w świetnej atmosferze gwarantowana!

 

Regulamin 

1. Organizator

Organizatorem cyklu jest klub bilardowy Break 147 oraz firma Black Ball Events.
2. Termin i miejsce

2.1 Mecze ligowe będą rozgrywane w klubie Break 147 ul. Biznesowa 4 w Radomiu.

2.2 Edycja ligi będzie trwać 3 miesiące kalendarzowe. W przypadku większej lub mniejszej liczby uczestników lub zdarzeń losowych organizator może przedłużyć lub skrócić sezon.

2.3 Zawodnicy będą rozgrywać swoje pojedynki według harmonogramu opublikowanego przez organizatora na stronie https://cuescore.com/tournament/Radom+Snooker+League+-+edycja+V/2250028

2.4 Zawodnicy swoje mecze umawiają samodzielnie w czasie trwania danej kolejki.

 3. System

3.1 W meczach ligowych obowiązują przepisy gry w snookera PZSiBA.

3.2 Mecze będą odbywać się do 3 wygranych partii na 10 czerwonych bilach.

3.3 Punktacja wyników wygląda następująco: zwycięstwo 3:0 lub 3:1 – 3 pkt., zwycięstwo 3:2 – 2 pkt., przegrana 2:3 – 1 pkt., przegrana 0:3 lub 1:3 – 0 pkt., wygrana walkowerem – 2 pkt., przegrana walkowerem - -2 pkt.

3.4 Najlepsza czwórka rankingu po rozegraniu sezonu zasadniczego awansuje do rozgrywek Play-off, które wyłonią Mistrza Ligi. Termin i zasady Play-off zostaną podane po rozegraniu wszystkich meczów ligowych.

3.5 O kolejności w tabeli decyduje:

- liczba punktów 
- bilans frejmów
- brejk

- bezpośredni pojedynek

Jeśli trzech lub więcej zawodników ma taką samą liczbę punktów, to liczą się kolejno:

1) bezpośrednie spotkania pomiędzy tymi zawodnikami (punkty - mała tabelka)

2) różnica frejmów w meczach pomiędzy tymi zawodnikami (frejmy- mała tabelka)

 4. Warunki uczestnictwa

W lidze będzie mógł wziąć udział każdy, kto dokona opłaty wpisowego oraz wypełni i podpisze protokół zgłoszenia do rozgrywek.

 5. Organizacja rozgrywek

5.1 Dane kontaktowe zawodników zostaną przesłane mailowo na adresy podane w protokole zgłoszeniowym, oraz będą dostępne w klubie.

5.2 Obowiązek umówienia meczu do wyznaczonego terminu przez organizatora spoczywa na zawodniku-gospodarzu w danej kolejce (osoba z lewej strony w rozpisce kolejek). Zawodnik-gospodarz musi również zarezerwować stół w klubie na dane spotkanie.

5.3 W przypadku nie umówienia się na mecz zawodnik-gospodarz przegrywa spotkanie walkowerem (0:3) i traci 2 pkt. z ogólnej klasyfikacji. Przeciwnik w tej sytuacji otrzymuje 2 pkt. Analogiczne kary również obowiązują w przypadku nie stawienia się na dany mecz w wyznaczonym terminie.

5.4 Istnieje możliwość przełożenia spotkania za zgodą organizatora. W tym celu należy zgłosić zamiar zmiany terminu do maksymalnie 2 dni przed zamknięciem kolejki. Organizator wyznaczy dodatkowy czas na rozegranie zaległego spotkania w ciągu 7 dni od zgłoszenia.

5.5 Zawodnikom przysługuje maksymalnie 5 min na rozgrzewkę przed meczem.

5.6 Dyrektorem sportowym ligi jest Michał Nowak nr. tel. 517 648 279

5.7 Zawodnicy mecze sędziują sami. W przypadku sytuacji spornych należy skonsultować się telefonicznie z dyrektorem sportowym.

5.8 Po skończonym pojedynku zawodnik-gospodarz zobowiązany jest do uzupełnienia i wysłania formularza meczowego dostępnego na stronie www.black-ball.eu/wydarzenia/radom-snooker-league najpóźniej do 12 h od skończonej gry.

5.9 Wyniki, aktualności, harmonogram będą publikowane na bieżąco na oficjalnej stronie ligowej www.black-ball.eu/wydarzenia/

 6. Opłaty

Wysokość wpisowego do ligi wynosi 50 zł (opłata jednorazowa uiszczana przed pierwszym pojedynkiem)

Dodatkowo pobierana będzie opłata za każdy pojedynek ligowy w wysokości 15 zł od osoby, niezależnie od czasu trwania pojedynku.

 7. Nagrody

7.1 Zwycięzca rozgrywek otrzymuje tytuł Mistrza Ligi.

7.2 Przewidziane są puchary za miejsca 1-4 oraz najwyższy brejk edycji.

 8. Postanowienia końcowe

8.1 W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują zarządzenia organizatora.

8.2. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

8.3. Osoba biorąca udział w rozgrywkach jednocześnie akceptuje regulamin ligi oraz sali gier i wyraża zgodę na przetwarzanie swojego wizerunku i danych osobowych w celach marketingowych.

 


Protokół meczowy